Index   Vitejte   Novinky   Seznamy   Archiv   Clanky   Portrety   Galerie   Linky  


Vitejte na Simpsonofilovi

 

Vítejte na Simpsonofilovi - internetových stránkách věnovaných tomu nejlepšímu kreslenému seriálu na světě. Na rozdíl od většiny ostatních Simpsonovských stránek, které se obvykle skládají ze sbírek více či méně povedených obrázků, zvukových klipů nebo animací, zde leží hlavní důraz na (jak doufám) zajímavých a kvalitních informacích a textových materiálech. Doufám, že se vám tady bude líbit, a že se sem budete rádi vracet (nezapomeňte: každý týden jedna nová epizoda). Pokud máte jakýkoliv komentář, námět, dotaz nebo poznámku k Simpsonofilovi, pak pište na adresu kotwak@kinofil.cz. O totéž vás prosím v případě, že najdete nějaký nefungující odkaz, chybějící obrázek nebo jakoukoliv jinou chybu. Pro případ že by vás posedla nepřekonatelná potřeba vyjádřit se veřejně, je zde diskusní klub "Simpsonovi" na Průvodci.

Ale teď už se podívejme blíže na to, co můžete na Simpsonofilovi najít: v roce 1987 se zrodil jeden z kulturních fenoménů posledního desetiletí - animovaný seriál The Simpsons, (Simpsonovi), jehož hlavní kouzlo spočívá stejnou měrou ve skvělé animaci, v nenapodobitelném humoru a v neuvěřitelném množství narážek, referencí a odkazů na světovou (a zejména americkou) kulturu, politiku a životní styl. Tyto narážky bohužel nejsou většině českých (ale mnohdy ani amerických) diváků jasné - a to byl také hlavní důvod k vytvoření těchto stránek. Jejich hlavním obsahem jsou články zabývající se jednotlivými epizodami, kladoucí si za cíl osvětlit právě ty narážky, které asi nebudou velké většině diváků zřejmé. Kromě toho najdete ve většině z nich jedno vedlejší "téma", zabývající se něčím co souvisí s danou epizodou (většina z nich je nějaký čas po svém uveřejnění aktualizována a zpracována do samostatného článku, které můžete najít v jednotlivých rubrikách), plus citace v angličtině a češtině, včetně vysvětlivek k jejich rozdílům a navrch spoustu drobných zajímavostí (tzv. "fffun"), které vám možná při sledování dané epizody unikly.

Neocenitelnou pomoc při psaní těchto stránek představují materiály diskusní skupiny alt.tv.simpsons, a zejména pak jejich kondenzovaná podoba, kterou na adrese www.snpp.com udržují zejména pánové Raymond Chen, James Cherry a Dave Hall, s jejichž laskavým svolením je překládám z angličtiny a používám pro Simpsonofila. Tyto materiály slouží jako základ zejména pro vysvětlivky v k jednotlivým epizodám - zbylé texty (profily jednotlivých postav, vedlejší témata, různé seznamy apod.) jsou kompilací mých vlastních znalostí a poznámek s informacemi posbíranými po celém Internetu a odvažuji se tvrdit, že v češtině tak komplexní materiál o Simpsonových nenajdete - pokud se přesvědčím o tom že se mýlím, rád svůj omyl uznám... ;-)

Pokud byste chtěli nějakým způsobem použít materiály uveřejněné na Simpsonofilovi - ať už formou zrcadlení, jako citace, nebo umístěním linku na svoje stránky tak vězte že se nebráním jakékoliv spolupráci, ale prosím o jediné: zeptejte se mě. Vytváření těchto stránek je značně časově náročné, a tak mám pocit, že tak jednoduchá akce jako je poslání mailu na adresu kotwak@kinofil.cz s prosbou o jejich využití je v porovnání s tím triviální. Vaše prosby budou samozřejmě v naprosté většině případů vyřízeny kladně, jedinou podmínkou je uvedení zdroje - jsem si jistý, že ani vám by se nelíbilo, kdyby si jiní přisvojovali zásluhy za výsledky vaší práce. Takže to bychom měli za sebou dojemnou chvilku a závěrem bych chtěl poděkovat několika lidem, bez nichž by Simpsonofil nebyl nikdy možný:

Mattu Groeningovi a Jamesi L. Brooksovi, bez nichž by nejenomže nebyl Simpsonofil, ale nebyli by ani Simpsonovi sami.

Raymondu Chenovi, Jamesi Cherrymu a Davidu Hallovi, za to jakou skvělou práci dělají na www.snpp.com a za to, že mi laskavě dovolili výsledky jejich snažení používat pro Simpsonofila.

České Televizi, za to že nám už několik let přináší OFF na naše obrazovky a to navíc ve stále vynikající kvalitě dabingu.

a konečně Danielu Misemu, který mě přitáhl do Kinofila a tím pádem mi dal i prostor k vytvoření Simpsonofila.

Kotwak

 

Top
Disclaimer

Top