Index   Vitejte   Novinky   Seznamy   Archiv   Clanky   Portrety   Galerie   Linky  


Novinky

 

11.10.1999 - u Bonton Home Video vychází třetí Simpsonovská videokazeta, 'Sex, lži a Simpsonovi', obsahující jak už je zvykem čtyři epizody, z toho jednu kterou jsme v televizi ještě neviděli a nejspíš taky hned tak neuvidíme, protože je z desáté sezóny, zatímco u nás právě končí teprve opakování sezóny osmé. Novou epizodou je AABF03 (Lisa Gets An A) v níž Lisa podvodem získá jedničku v důležitém testu. Zbylé tří díly jsou: u nás nedávno vysílaný 4F06 (Bart After Dark), dále 9F06 (New Kid on the Block) a konečně jeden z mých nejoblíbenějších, 1F07 (The Last Temptation of Homer).

25.9.1999 - Simpsonovské comicsy začínají konečně nabírat šťávu! Po prvních několika dílech, které (alespoň ve mě) vyvolaly lehce rozporuplné reakce, přichází konečně ke slovu klasický Simpsonovský humor. V této souvislosti bych rád vyzvidhl český překlad, který je podle mě velmi podařený, zvláště když přihlédneme k tomu, že celá řada vtípků je založena na prakticky nepřeložitelných slovních hříčkách. Věřte mi že některé gagy jsou v češtině snad ještě lepší než v originále...

19.9.1999 - Bonton Home Video vydává druhou Simpsonovskou videokazetu 'Simpsonovi jdou do Hollywoodu', která ale bohužel obsahuje pouze jednu u nás dosud nevysílanou epizodu, a tři které dobře známe (tedy přesně opačný poměr než na minulé kazetě). Novou epizodou je 5F19 (When You Dish Upon a Star), v níž se Homer stane osobním asistentem Aleca Baldwina a Kim Basingerové. Další tři díly jsou staré známé 8F08(Flaming Moe's), 9F19 (Krusty Gets Kancelled) a 2F08 (Fear of Flying).

4.9.1999 - dnešním dnem počínaje najdete pod každým Simpsonovským comicsem v Lidovkách taky krátký článek o Simpsonových (hádejte od koho ;-). První pokračování budou vycházet zejména z toho, co už znáte ze Simpsonofila, ale v dalších by se měly objevit i zcela nové a jak doufám i zajímavé informace.

19.8.1999 - po více než roce odkládání bylo konečně potvrzeno, že CD-čko 'Go Simpsonic With The Simpsons', pokračování k úspěšnému 'Songs in the Key of Springfield', vyjde letos 19. října, společně se speciální sběratelskou edicí prvního alba. Deska bude obsahovat 56(!) hudebních čísel z několika posledních sezón a jako bonus čtyři nové skladby, včetně 'We Love To Smoke' od Patty a Selmy nebo Apuova 'The Jolly Bengali'.

14.8.1999 - ode dnešního dne bude po celý rok v Lidových novinách každý víkend vycházet jeden celostránkový barevný Simpsonovský comics - první díly sice vypadají jako zaměřené spíše na dětského čtenáře, ale snad se to časem zlepší...

28.7.1999 - Simpsonovi obdrželi dvě nominace na výroční ceny Emmy, což je nejméně od roku 1996. Epizoda AABF06 (Viva Ned Flanders) byla nominována v kategorii 'Outstanding Animated Program', v níž se mimo jiné utká i s Futuramou (viz), novým animákem Matta Groeninga. Devátý Halloweenský speciál AABF01 pak byl nominován v kategorii 'Outstanding Dramatic Underscore'. OFF ještě může získat další nominace za 'Achievement in Animation' a 'Voice-Over Performance', které se oznamují až 4. srpna.

19.7.1999 - herec Hank Azaria, který v Simpsonových namlouvá třeba Vočka, Apua, šerifa Wigguma, doktora Rivieru nebo profesora Frinka se po tříleté známosti oženil se svojí snoubenkou, herečkou Helen Huntovou (Twister, Lepší už to nebude). Helen Huntová se v Simpsonových objevila v epizodě 5F12 (Dumbbell Indemnity) jako Vočkova nová přítelkyně Renée.

7.7.1999 - nová Simpsonovská soutěž: v jednom z obalů Butterfingeru (viz) je ukryt blackboard gag první epizody nové sezóny. Šťastný majitel obalu vyhrává třídenní cestu do Hollywoodu a bude naanimován do jedné Simpsonovské epizody. V případě že se nikdo o výhru nepřihlásí do 1. listopadu, bude výherce (kterým smí být pouze americký občan starší 18 let) vybrán losem. Pokud ovšem - a to je citát - "z nějakého důvodu nebude možné animovanou podobu vítěze do epizody vložit, získá místo toho němou roli v novém FOXím filmu nebo televizní show" - takže nějaká davová scéna to nejspíš jistí...

29.6.1999 - Dan Castellaneta, originální hlas Homera Simpsona, rozjíždí v Los Angeleském 'ACME Theatre' svojí 90-minutovou "one-man-show" nazvanou 'Where Did Vincent Van Gogh?', v níž sám hraje přes 20 postav, včetně imitátorky Billie Holidayové, břichomluvecké panenky a schizofrenického Portorického hráče baseballu.

15.6.1999 - vydavatelství Harper-Collins oznámilo, že u něj vyjde pokračování 'The Complete Guide to Our Favorite Family' pod názvem 'The Simpsons Forever!' (viz). Hlavním obsahem knihy by měly být podobně jako v TCGtOF detailní popisy jednotlivých epizod z deváté a desáté sezóny.

9.6.1999 - Rhino Records vydá 19. října letošního roku speciální sběratelskou verzi 'Songs in the Key of Springfield', která bude kromě CD-čka obsahovat také 500-dílkové puzzle, o jehož námětu zatím nebylo rozhodnuto. Mezitím se stále pracuje na novém a několikrát odloženém albu 'Go Simpsonic With The Simpsons' a objevily se dokonce zprávy o zcela nové desce...

26.5.1999 - populární britský výrobce samolepek Panini vydal minulý týden novou kolekci nazvanou 'The Springfield Sticker Collection' čítající přes 150 samolepek s OFF a dalšími oblíbenými postavičkami ze Springfieldu. Dále vyšel také omezený počet kartiček "scratch'n'sniff" a nalepovacích tetování.

8.5.1999 - výkonný producent a jeden z otců OFF, James L. Brooks, požádal po dvaceti letech spokojeného manželství s Holly Beth Holmbergovou o rozvod. Jako důvod uvedl "nepřekonatelné rozdíly". Brooks a Holmbergová spolu mají tři děti, ve věku 5, 12 a 14 let.

29.4.1999 - Bonton Home Video vydá na českém trhu Simpsonovskou videokazetu s názvem 'Příliš drsné pro televizi' (Too Hot For TV), na které, kromě klasického dílu 2F07 (Grampa vs. Sexual Inadequacy) najdete také tři epzody z deváté sezóny, které u nás ještě nikdy neběžely! Konkrétně to jsou 5F01 (The Cartridge Family), 5F18 (Natural Born Kissers) a také devátý Halloweenský speciál AABF01 (Treehouse of Horror IX). Dobrá zpráva je, že dabing by se neměl vůbec lišit od toho, jaký známe z České televize...

13.4.1999 - dnes vychází v USA nová kolekce tří Simpsonovských videokazet 'The Best of The Simpsons Volume IV', obsahující tyto klasické epizody: na první 7F23 (When Flanders Failed) a 8F01 (Mr. Lisa Goes to Washington), na druhé 8F03 (Bart the Murderer) a 8F05 (Like Father, Like Clown) a konečně na třetí 8F02 (Treehouse of Horror II) a 8F06 (Lisa's Pony).

26.3.1999 - jeden lehce zvrhlý "fanoušek" OFF, známý pod pseudonymem Kwyjibo (narážka na epizodu 7G02 (Bart the Genius)), vyprodukoval emailový virus, pojmenovaný W97M/Melissa, který je podle všeho nejrychleji se šířící virrm v historii internetu. Tento virus je uložen jako makro ve Wordovském dokumentu, který k vám připutuje jako příloha emailu označeného jako "velice důležitá zpráva". Poté, co zmíněný dokument otevřete, rozešle se virus automaticky na dalších 50 adres z vašeho mailing listu a začne modifikovat vaše vlastní dokumenty tak, že do nich vkládá hlášku "Twenty-two points, plus triple-word-score, plus fifty points for using all my letters. Game's over. I'm outta here.", pocházející taktéž z epizody 7G02 (Bart the Genius) a navíc může odeslat ven i tyto vaše soukromé dokumenty! No, tohle rozhodně to není ta nejlepší propagace OFF, jakou bych si dokázal představit. Podrobnější informace o tomto viru naleznete třeba tady a něco málo o honu na jejího autora třeba tady.

17.3.1999 - britská firma Hall & Woodhouse se chystá v nejbližší době rozjet výrobu nealkoholických nápojů se Simpsonovskou tématikou. Můžeme se těšit na takové lahůdky jako 'Krusty Cola', 'Cherry Bomb', Lisino třešňové 'Blues', Homerovo 'D'oh' s jablečnou příchutí, 'Manic Mallow' (cream soda) nebo 'Itchy & Scratchy'.

15.2.1999 - první epizoda druhé sezóny, 7F03 (Bart Gets An F), byla časopisem Entertainment Weekly zařazena na 31. místo v žebříčku Top 100 nejvýznamnějších televizních událostí dvacátého století. V internetovém hlasování pak Simpsonovi zvítězili v kategorii televizních sitcomů.

20.12.1998 - v minulých dnech namluvili své role pro budoucí epizody Simpsonových Rupert Murdoch, australský mediální magnát a majitel televizní sítě FOX, na které se Simpsonovi ve Spojených Státech vysílají a profesor Stephen Hawking, světově uznávaný britský astrofyzik a autor bestselleru 'Stručná historie času'.

17.11.1998 - Neuvěřitelné se stává skutečností. Když už se i ti nejoptimističtější Simpsonofilové vzdali naděje, oznámili Geffen Records po téměř šesti letech odkladů že 24.12.1998 vydají 'The Yellow Album', pokračování k úspěšné desce 'The Simpsons Sing The Blues' z roku 1990.

8.11.1998 - Ode dnešního dne se na amerických televizních stanicích vysílá nový reklamní spot společnosti Intel, ve které vystupuje Homer Simpson, z něhož se pomocí transplantace procesoru Pentium II™ místo jeho mozku, stane vysokoškolský profesor.

25.10.1998 - Dnes byla ve Spojených Státech premiérována nová Halloweenská epizoda, ve které byla poprvé v historii OFF použita klasická animace kombinovaná s živými herci, což znamená další krok kupředu po minulé Halloweenské epizodě (3F04), ve které Homer a Bart navštívili svět 3D počítačové grafiky.

4.9.1998 - Simpsonovi získali tři výroční ceny Emmy: epizoda 5F09 (Trash of the Titans) byla vyhodnocena jako nejlepší animovaný pořad loňského roku, Alf Clausen a Ken Keeler obdrželi Emmy za hudbu a text ke skladbě 'You're Checking In' z epizody 4F22 (The City of New York vs. Homer Simpson) a třetí Emmy dostal Hank Azaria za "outstanding voiceover". Gratulujeme.

16.8.1998 - Podle oficiálního oznámení Hollywood Chamber of Commerce by měli Simpsonovi v roce 1999 obdržet vlastní hvězdu na slavném hollywoodském 'Walk of Fame' - však už taky bylo načase...

29.7.1998 - Simpsonovi obdrželi čtyři nominace na výroční ceny Emmy, tři z nich jsou pro Alfa Clausena za hudbu (v různých kategoriích) a jedna je v hlavní kategorii za nejlepší animovaný pořad, pro jubilejní dvoustý díl 5F09 (Trash of the Titans).

22.6.1998 - Podle nejnovějších údajů budou mít "p-codes" desáté sezóny (1998-99) tvar AABF,což je vzhledem k předešlým sezónám poněkud překvapující...

8.6.1998 - Bart Simpson byl časopisem Time jako jediná animovaná postavička zvolen do Top 20 nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu 20.století. Spolu s ním se na seznamu objevují jména jako Beatles, Steven Spielberg nebo Frank Sinatra, takže vidíte, že Bart je v dobré společnosti. Gratulujeme.

28.5.1998 - Okolo šesté hodiny večerní byl ve věku necelých 49 let v Los Angeles svojí manželkou zastřelen herec Phil Hartman, který v originále mluvil mimo jiné postavy Troye McClurea a Lionela Hutze. Po příjezdu policie na místo vraždy obrátila Philova manželka pistoli proti sobě a spáchala sebevraždu. Podle Los Angeleské policie se jako nejpravděpodobnější motiv vraždy jeví "domácí neshody"...

Kotwak

 

Top
Disclaimer

Top